fotorealistické plakáty

Plakáty tištěné ve fotografické kvalitě (fotorealistické, někdy též fine art) se obvykle používají pro výstavní účely. Díky vysokému rozlišení tisku umožňují velmi krátkou pohledovou vzdálenost (1 metr).

Formát

- formáty většinou vycházejí z daného výstavního systému (typicky B1), nebo z předpokládaného postupu aplikace (zdi interiérů apod.)

- formát je též omezen možnostmi technologie a šíří dodávaného materiálu. Běžné maximum je šířka 1,5 m.

Náklad

- nejčastěji se jedná o jednotky až desítky kusů

Barevnost

replica uhren

- drtivá většina plakátů se tiskne barevně CMYK (resp. šestibarevně, osmibarevně až dvanáctibarevně - viz barevný gamut)

Materiál

- nejvhodnějším (a nejběžnějším) materiálem je fotopapír. Fotopapír je opatřený zvláštním nátěrem (coatingem), který umožňuje velmi jasný, ostrý a kontrastní tisk ve vysokém rozlišení (hustotě tiskových bodů).

- fotopapíry se dodávají louis vuitton sac de courses pas cher v různých plošných hmotnostech - 170 – 260 g/m2. Povrch mívají většinou pololesklý, lesklý (Semi Gloss, resp. Gloss), nebo saténový.

Povrchová úprava

- pokud použijeme technologii postavenou na vodou ředitelných inkoustech (WB - water based) je krycí samolepicí laminace téměř vždy nutná.

Technologie

- fotorealistický tisk je zvláštní částí velkoformátového digitálního tisku

- jedná se o tzv. thermal inkjet. Tisk je postaven na vodou ředitelných inkoustech (WB - water based), které umožňují tisk v nejvyšším rozlišení -  např. 2400 x 1200 dpi.

- v současnosti se rychle prosazuje nová technologie postavená na velmi ekologických (voděodolných) latexových barvách (pigmentové, vodou ředitelné barvy).

- základní CMYK bývá doplněn o další speciální odstíny (např. jeden z tiskových plotrů HP má osm různých barev - azurová, světle azurová, purpurová, světle purpurová, žlutá, světle šedá, fotografická černá, matná černá). To má za následek velké zvýšení rozsahu tisknutelných barev - gamutu.

- vysoký barevný gamut umožňuje velmi přesnou reprodukci barev, "klidné" přechody barev billige replica taschen apod. Barvy jsou po vytištění velmi jasné, obraz je ostrý a kontrastní s velkou plasticitou (hloubkou).