pohlednice

Pohlednice je jednoduchá tiskovina určená pro běžné použití (zasílání), případně pro prezentační účely (sady pohlednic k různým tématům apod.).

Formát

- nejčastějším formátem je A6 (resp. speciální pohlednicový - 150 x 102 mm, 163 x 113 mm),panerai replica watches dále 210 x 99 mm (do obálky DL), případně širší formát - 105 x 222 mm.

Rozsah

- rozsah určuje počet současně tištěných druhů pohlednic (sady)

- rozsah vychází jak z vlastního záměru (jakou sadu chceme mít), tak i z velikosti tiskového archu. Na běžném tiskovém archu (480 x 650 mm) můžeme vytvořit tiskovou sestavu šestnácti pohlednic.

Náklad

- náklad pohlednic se pohybuje od několika set kusů, až po tisíce kusů.

Barevnost

- barevnost tiskoviny určuje počet použitých tiskových barev

- nejběžnější barevnost pohlednice je "4/1". Tedy přední barevná strana tištěná barvami CMYK, zadní tištěná přímou barvou - černou.

Materiál

- pro výrobu pohlednic se nečastěji používá speciální papír - pohlednicový karton (250 - 350 g/m2). Jednu stranu má upravenu pro barevný tisk (vysoce hlazenou) a druhá má vhodnou úpravu pro možnost popisu.

Povrchová úprava

- pro dosažení vysokého lesku se u pohlednic často používá - plošný UV lak

- někdy se pro zvýšení mechanické odolnosti použije i laminace

Knihařské zpracování

- na konci výrobního procesu se pohlednice oříznou na "čistý" formát

- pokud má pohlednice nepravidelný tvar (nelze běžně oříznout), použije se tvarový výsek

Technologie

- pohlednicový karton se nejlépe potiskne ofsetovým archovým tiskem

- maloformátový digitální tisk - ijoinwatches.com v tuto chvíli není bohužel k dispozici žádný pohlednicový karton s cetrifikací pro tento druh tisku. Můžeme využít běžné natírané materiály. Ty mají ale na rozdíl od pohlednicových kartonů obě strany stejné.