Flexotisk

Flexotisk se používá nejvíce pro tisk samolepicích etiket v kotoučích (nápoje, potraviny). Dále pro tisk odnosných PVC a papírových tašek.

Jedná se o tisk z výšky - přenášený motiv z tiskové formy vystupuje (vyčnívá).

Motiv se přenáši na podklad pomocí fotopolymerních válcových forem (štočků). Na formě je motiv vyleptán,audemars piguet replica watches nebo vygravírován. Při průchodu materiálu strojem (z role na roli) štoček rotuje a opakovaně přenáší obraz na podklad. Stejně jako u ofsetového tisku mají stroje pro každou barvu jednu tiskovou věž. Stroje jsou standardně vícebarvové (více věží než jedna - 4, 6, 8, 10).

Pro tisk se převážně používají přímé barvy (Pantone).

Výroba tiskových forem je poměrně nákladná. Proto je flexotisk určen pro vyšší náklady tiskovin (tisíce až desetitisíce kusů).

Povrch tiskovin je následně možno zušlechťovat různými postupy - horkou ražbou, tvarovým výsekem, tiskovým (strojovým lakem).

Výhody

- nízká cena tisku při vyšších nákladech (desetitisíce až statisíce kusů)

- dobrá kvalita (v posledních letech výrazně stoupla)

- tiskne "z role na roli". Následně lze vložit do lepicí linky (aplikátoru) a postupně nalepovat na procházející výrobky.

Nevýhody

- vysoká cena tiskových forem (tím pádem se nehodí pro nízké náklady tiskovin,www.pamreplica.co kde se vstupní - fixní - finanční náklady hůře "rozpouštějí").


Zpět

© www.didottisk.cz